Ile można schudnąć w miesiąc? Właściwe dostosowanie diety do organizmu

Ile można schudnąć w miesiąc

W dzisiejszych czasach zgrabna sylwetka to stan, do których dąży wielu z nas. Coraz częściej marzymy o noszeniu wymarzonego rozmiaru ubrań. Co więcej, utrata wagi niezwykle często przekłada się także na poprawę ogólnej kondycji całego organizmu. Nic więc dziwnego, że odchudzanie stało się niezwykle popularne. Ile można schudnąć w miesiąc? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Ile można schudnąć w miesiąc? Właściwy deficyt kaloryczny

Dieta to jedna z priorytetowych kwestii, by móc obserwować satysfakcjonujące rezultaty na wadze. To, ile stracimy kilogramów w ciągu miesiąca, w ogromnej mierze zależy od ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia. W związku z tym nie trudno się domyślić, że im większy deficyt kaloryczny, tym więcej uda nam się zrzucić w ciągu miesiąca. Co ważne, odchudzanie należy przeprowadzić z głową, a dieta pomimo tego, że odchudzająca, powinna być właściwie zbilansowana i pełnowartościowa. W przeciwnym razie utrata niechcianych kilogramów będzie tylko chwilowa, prozaiczna, a po zakończeniu „diety”, waga szybko wróci do pierwotnej formy, bądź co gorsza, będzie jeszcze wyższa, ze względu na obniżenie pracy przemiany materii. Zdrowa utrata kilogramów na miesiąc to około 2 kg.

Ile można schudnąć w miesiąc? Postaw na mocną aktywność fizyczną

By pozbyć się niechcianych kilogramów z organizmu, niezbędnym elementem jest właściwa ilość aktywności fizycznej. Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje rodzaj ćwiczeń, które będziemy wykonywać. Z całą pewnością do najbardziej efektywnych, wymiernych sportów, które w najszybszym czasie pozwalają nam pozbyć się kilogramów, należy:

  • Bieganie,
  • Ćwiczenia na orbitreku,
  • Nordic walking,
  • Jazda na rowerze,
  • Jazda na rolkach,
  • Gra w tenisa

i inne. To bardzo angażujące dyscypliny sportowe, które dbają o aktywność fizyczną całego organizmu, co przyczynia się do zrzucenia wagi.

Zadbaj o własne uwarunkowania organizmu

Ile można schudnąć w miesiąc? To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na to, ile kilogramów uda nam się zgubić w miesiąc, wpływ ma bardzo wiele, indywidualnych czynników. Do najbardziej popularnych czynników zaliczyć należy m.in.:

  • wagę początkową,
  • ogólną wydolność organizmu,
  • przewlekłe schorzenia oraz dolegliwości zdrowotne,
  • przebyte choroby,

oraz wiele innych. W związku z tym każdy z nas posiada swoje własne uwarunkowania, które warunkują ilość kilogramów, które możemy stracić w miesiąc.

Na pierwszym miejscu zdrowie, na drugim zgrabna linia

Pomimo tego, że wielu z nas jest ślepo zapatrzonych w doskonały wygląd celebrytów, aktorów czy różne osobistości świata mody, nie można przekładać doskonałej sylwetki nad własne zdrowie. Ile można schudnąć w miesiąc? Przede wszystkim tyle, by nie pozostawiło to negatywnego skutku na naszym zdrowiu.

Generalizując, nie liczy się, ile można schudnąć w miesiąc, ale jak schudnąć zdrowo, by nie zadbać o ogólny stan swojego organizmu oraz nie borykać się z efektem jojo. Postaw na zdrowe odchudzanie i czerp z niego korzyści przez długi czas.